У ПСИХОЛОГА
ТРЕНИНГИ, по мере набора груп:
КЛУБ "ЗДОРОВЫЙ СТИЛЬ"
СВЕЖИЕ СТАТЬИ
- Виховна позиція матері дитини-інваліда як психологічний чинник її адаптивної поведінки
- Індикатори психологічної адаптації до тривалої психотравми матерів дітей з обмеженими можливостями
- Емпіричне вивчення феномену співзалежності у матерів дітей з порушеннями психофізичного розвитку
- Зв'язок мотиву афіліації та механізмів психологічного захисту у студентів технічної та гуманітарної спеціальностей
- Особливості ставлення до себе як чинник психологічної адаптації матерів дітей з обмеженими можливостями
- Психологічний супровід матерів дітей-інвалідів
Есть вопросы?
4. Вправи для нижніх кінцівок
Ці вправи можна використовувати при млявому парезі після інсультів, при дитячому церебральному паралічі, , при захворюваннях суглобів, при травмах нижніх кінцівок, після хірургічних втручань на зв’язках і м’язах . Складаючи потрібні комплекси . Змінюючи характер виконання вправ залежності від стану пацієнта і завдань: Динамічно (пасивно з допомогою реабілітолога, активно виконуючи вправи самостійно без допомоги), статично, (утримуючи напруження без предметів , і з предметами, - ремні , ланцюги, пружини, резинові стрічки), розтягування, (махи, скручування, виси), розслаблення (приймаючи пози з довільним виключенням напруження, махи з кінцевою фазою інерційного розслаблення).
1. Комплекс вправ для нижніх кінцівок
Дозування фізичних вправ залежить від фізичного стану пацієнта. Кожну вправу виконувати для початку в залежності від характеру виконання, від 1 підхід по 3 - 10 повторень. Відпочинок між вправами 10 - 3 сек. Подальше збільшення навантаження , кількість повторень, і кількість підходів здійснюється тільки під наглядом реабілітолога.
1. ВП: лежачи на спині згинання і розгинання стоп, почергово. 2. ВП: лежачи на спині, ноги рівно: робимо колові рухи стопою вліво, потім вправо. 3. ВП: лежачи на спині, стискування і розтискування пальців стоп. 4. ВП: лежачи на спині згинання розгинання стоп почергово. 5. ВП: лежачи на животі почергово згинаємо, розгинаємо ноги в колінному суглобі. 6. ВП: лежачи на животі ізометричне напруження нижніх кінцівок. 7. ВП: лежачи на спині почергово, підтягуємо ноги до живота, згинаючи у всіх суглобах до упора. 8. ВП: стоячи, руки на поясі - присідання. 9. ВП: стоячи, ноги стоять якомога ширше, руки на стегнах, присідання на одну сторону, спина рівна, присісти на праву ногу, ліва пряма, потім навпаки. 10. ВП: стоячи: руки тримаються за опору , махові , пружинячи рухи ногами на зад спочатку лівою ногою а потім правою. 11. ВП:стоячи: руки на поясі, ліва нога попереду, права як можна далі назад, присідаючи на ліву ногу робимо 3 пружинячи рухи. 12. ВП: встоячи: руки на поясі, ноги нарізно, почергово згинаємо ноги в колінах відриваючи п’яти від підлоги. 13. ВП: стоячи, ноги разом, руки на поясі, ритмічно піднімаємось навшпиньки, ноги в колінах не згинаємо. 14. ВП: стоячи: колові рухи стегнами, вправу сторону потім в ліву. 15. ВП: стоячи: руки тримаються за опору , махові , пружинячи рухи ногами в сторону спочатку лівою ногою а потім правою. 16. ВП: стоячи : тримаючись однією рукою за опору інша на талії, ліва нога зігнута під кутом 90 гр. пружинячими рухами відведення ноги в сторону. 17. ВП: лежачи , руки лежать на полу: ногами виконуємо рухи( їзда на велосипеді.). 18. ВП: лежачи руки повздовж тулуба ,ноги підняти перпендикулярно до підлоги: розведення ніг в сторони. 19. ВП: лежачи на спині: ноги зігнуті в колінах ступні стоять на підлозі, розведення зігнутих ніг в сторони. 20. ВП: лежачи на спині, руки в замок за голову, ноги зігнуті в колінах ступнями на підлозі: піднімання тулуба догори, напружуючи сідничні м’язи. 21. ВП: коліно – кистьове: піднімання зігнутої ноги 90 градусів, п’ятою до гори, однією ногою, потім іншою. 22. ВП: лежачи на лівому боці, ліва рука зігнута в упорі на лікті, права в упорі на кисті, ноги зігнуті в колінах , піднімання правої ноги не відриваючи стопи одну від другої. Потім на другому боці. 23. Спокійна хода по 10 кроків на всій стопі, на внутрішній стороні стопи, на зовнішній стороні, навшпиньках, на п’ятах. 24. ВП: стоячи, руки повздовж тулуба звисають вільно: почергове потряхування ногами , піднімаючі ноги над підлогою.
2. Комплекс вправ для стоп
Дозування фізичних вправ залежить від фізичного стану пацієнта. Кожну вправу виконувати для початку в залежності від характеру виконання, від 1 підхід по 3 - 10 повторень. Відпочинок між вправами 10 - 3 сек. Подальше збільшення навантаження , кількість повторень, і кількість підходів. здійснюється тільки під наглядом реабілітолога. ВП:можливо змінювати від діагнозу пацієнта: сидячи , стоячи, лежачи. 1. Згинання і розгинання стоп у гомілково-стопних суглобах почергово. 2. Ноги рівно, робимо колові рухи стопою вліво, потім вправо. 3. Стискування і розтискування пальців стоп. 4. Згинання розгинання стоп почергово. 5. Згинання розгинання стоп разом. 6. Згинання стоп разом. 7. Розгинання стоп разом. 8. Ноги рівно, розведені нарізно, скручуючі рухи стопою в середину, і в сторони. 9. Почергово згинаємо, розгинаємо ноги в колінному суглобі. 10. Ізометричне напруження нижніх кінцівок, носок відтягнутий. 11. Почергово підтягуємо ноги до живота згинаючі у всіх суглобах до упора, носок напружен, зігнутий на себе .. 12. Ноги при підняти над підлогою , на 15 -25 градусів, робимо скрещуючі рухи прямими ногами , поперемінно одна над іншою. 13. Ногами виконуємо рухи ( їзда на велосипеді., в перед),стопа рухається по колу в перед, . 14. Ногами виконуємо рухи( їзда на велосипеді,назад ), стопа рухається по колу назад. 15. Спокійна хода по 10 кроків на всій стопі, на внутрішній стороні стопи, на зовнішній стороні, навшпиньках, на п’ятах. ВП: стоячи, руки повздовж тулуба звисають вільно: почергове потряхування ногами , піднімаючі ноги над підлогою. |